İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler!
İşe öncelikle kaliteli bir çadır almakla başlayın. Unutmayın! Çadırınız ne kadar kaliteli ve konforlu olursa, kamptan alacağınız keyif de o kadar büyük olur.

1. Rotanızı İyi Planlayın!

Rotanızı hazırlarken bölgeyi bilen bir kişiden mutlaka bilgi alın, mümkünse bölgeyi daha önce deneyimlemiş kişileri kamp programınıza dahil edin. Plansız bir rota seçmeyin, rotanızda karşılaşabileceğiniz durumlara ve yürüyüş süresine göre yanınızda ekipman ve gıda malzemesi bulunmasına dikkat edin. Yol planı hazırlanırken güzergah üzerinde yakıt istasyonlarının ve kamp mutfağı için alışveriş yapılacak yerlerin önceden belirlenmesi size büyük avantaj sağlayacaktır.

2. Hava Durumunu Mutlaka Kontrol Edin!

Kamp yapmayı planladığınız bölgenin hava durumunu mutlaka öncesinde kontrol edin. Kamp malzemelerinizi gideceğiniz bölgenin hava durumuna uygun seçmeye özen gösterin. Bazı bölgelerde hava şartları hızla değişebildiğinden sadece yola çıkmadan önce değil, düzenli olarak hava durumunu kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

3. Bunları Yanınıza Almayı Unutmayın!

Çadırınız, uyku tulumunuz, matınız, mutfak eşyanız ve hijyen sağlayan ürünler… Hepsi tamam mı? Polar ve yağmurluk gibi giysiler, havanın sıcaklığından bağımsız olarak kamp listesinde mutlaka yer almalıdır.

Kampınızın olmazsa olmaz ekipmanlarından birisi termostur. İçeceğinizin sıcaklığını koruyacak kaliteli bir termos, kamp konforunuzu arttıracaktır. Keskin ve kaliteli bir bıçak, kamplarda gece karanlığında aydınlatmayı sağlamak için el veya kafa lambası, ip, balta, katlanabilir testere, powerbank, çöp poşeti, çakmak, kibrit, ateş başlatıcı veya magnezyum çubuğu, ilk yardım çantası, mont ve su geçirmez ayakkabı ise kamp süresince ihtiyaç duyabileceğiniz, mutlaka kamp listenizde yer alması gereken diğer materyallerdir.

İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler!