• Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • Renk Seçenekleri
  • Tanıtım Filmi
Genel Özellikler
AIRZONE

Genel Özellikler

Airzone Araç Üstü Çadır ile ailenizle birlikte istediğiniz yerde çadır tatili yapabilirsiniz.

- Mandalların kilidi açıldıktan sonra (önde 2 ve arkada 2), Airzone araç üstü çadır 4 gazlı amortisör vasıtasıyla kolaylıkla açılmaktadır.

- Kapalı ölçüleri 130 x 200 x 33, açık ölçüleri ise 130 x 200 x 117 cm'dir.

- Ağırlığı 65 kg'dır. 

- Havalandırmayı sağlamak ve görüş açınızı genişletmek için 4 pencere ve 2 kapı bulunmaktadır. Tümünde sineklik, rüzgara veya yağmura karşı koruma bulunmaktadır.

- Standart bir donanım olan dayanımlı sineklik ile 310° görünüm sağlanmaktadır.

- Kabuklarda bulunan geniş saklama kapasitesi ile kişisel eşyalarınızı, kamp/seyahat aksesuarlarınızı ve spor ekipmanlarınızı her türlü hava koşulundan rahatlıkla koruyabilirsiniz.

- Tüm araç üstü çadırların standart donanımında 150 kg taşıma kapasitesine sahip 2,6 m uzunluğunda teleskopik merdiveni mevcuttur.

- Yatak ölçüsü 122 x 192 cm'dir ve 7.5 cm kalınlığındadır. Yatak; 5 cm 28 dansite sünger üzerine 150 gr elyaf ve 0.8 cm ilave sünger ile kapitone edilmiş özel üretim, fermuarlı bir yataktır.

- Kumaş; Airzone araç üstü çadır için özel olarak üretilmiş, % 100 su geçirmez özelliğe sahip (>10.000 mmSS), hava alabilen, rüzgar geçirmeyen ve terleme yapmayan ripstop kumaştır. Kumaş üzerine özel olarak en ileri seviye membran kaplama yaptırılmıştır. Kumaş, %99,6 UV koruma özelliğine sahiptir.

- Çadır üzerindeki tüm dikişler kaynak bandı ile kapatılmaktadır. Çadırda kullanılan fermuar, dünyanın en büyük fermuar firması olan YKK tarafından üretilen TİP 8 fermuardır.

- Sadece iki kişi araç tavanına zarar vermeden çadırı kolayca kaldırabilir ve tavan çubuklarına yerleştirebilir. Araç üstü çadırlar, araç tavanına herhangi bir yük yapmamaktadır.

- Ürünlerimiz 2(iki) yıl garantilidir.

Stoktan hızlı teslimat sağlanmaktadır.

Teknik Özellikler
AIRZONE

Teknik Özellikler

Araç üstü çadırlar; basit kamp çadırlarından çok daha fazlasıdır, uzman ve talepkar gezginlerin hizmetinde olan teknik ürünlerdir. Güçlü, en iyi malzemelerle yapılmış bu çadırlar en yüksek kalitededir.

%100 FİBERGLASS

Urban camp araç üstü çadırlarda kabuklar fiberglasstan yapılmaktadır. Fiberglass üretim, el işçiliği, yüksek maliyet ve zahmetli üretim gerektirmesine karşın, ortaya çıkan ürünün kalitesi ve kullanım alanına uygunluğu düşünüldüğünde kesinlikle gereklidir. Fiberglass güneş altında ısınmaz ve sürekli olarak sıcaktan ve soğuktan izole bir ortam sağlar. Fiberglas kabuklar (ABS plastiklerin aksine) hava koşullarına dayanıklılık ve akustik yalıtım açısından üstün kaliteyi garanti eder. Fiberglass esnek bir malzeme olduğundan ABS plastik gibi kırılmaz, kolay onarım sağlar.

TEKNİK TEKSTİL KUMAŞLAR | Membran Kaplamalı Ripstop Kumaş

Nefes alabilirlik – Rüzgar Geçirmezlik – Isı Yalıtımı

Çadırlarımızda kullandığımız kumaşlar; rüzgar geçirmez, ısı yalıtımı yüksek ancak nefes alabilir kumaşlardır. “Nefes alabilirlik” kumaşın hava geçirgenliğinden ziyade, terinizin su buharı şeklinde dışarı çıkmasına ne kadar fazla izin verdiğini ifade eder. Her katmandaki kumaşın dokuma sıklığı ve yönü yağmuru, rüzgarı durdururken, teri dışarıya doğru geçirebilmektedir. Teknik açıdan bir kumaş yalnızca rüzgar geçirgenliği 5 l/m²/sn (bir saniyede bir metrekarelik kumaştan geçebilecek hava hacmi) veya daha düşük olduğunda gerçek anlamda rüzgâr geçirmez olarak değerlendirilebilir. Urban Camp araç üstü çadır kumaşlarında bu değer 0,1’den küçüktür, dolayısıyla ileri seviye rüzgar geçirmezlik korumasına sahiptir.

%100 Su Geçirmezlik

Araç üstü çadır için özel olarak ürettirilen ripstop kumaşın yapılan testler sonucunda 10.000 mmSS üzeri su geçirmezlik özelliğine sahip olduğu kanıtlanmıştır. İyi ve kaliteli bir şemsiyenin su geçirmezlik değerinin 450 mm kadar olduğu, 1500 mm değerin olağan yağmurlarda çadırın su geçirmezliği için yeterli olduğu, sağanak yağmurlar içinse en az 3000 mm değere sahip çadırların tercih edildiği düşünüldüğünde, 10.000 mm üzeri koruma sağlayan Urban Camp araç üstü çadır kumaşı, çok yüksek korumaya sahip ve ileri seviye membran kaplaması sayesinde %100 su geçirmezdir.

UV Koruma

Urban Camp araç üstü çadır kumaşları %99,6 UV korumasına sahiptir.

Renk Seçenekleri
AIRZONE

Renk Seçenekleri

Fiberglass Kabuk Renk Seçenekleri

*farklı kabuk rengi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Çadır Kumaşı Renk Seçenekleri

BORDO                       KAMUFLAJ                         GRİ

 

 

Tanıtım Filmi
AIRZONE

Tanıtım Filmi

Sizler için Airzone araç üstü çadırımızı anlattık. İşte detaylar